KURUMSAL

Haseller Çelik Sanayi

İNSAN KAYNAKLARI

Yetenekli İnsanları Önemsiyoruz.

KALİTE BELGELERİMİZ

Kalitemizi Belgeledik

Lazer Kesim

Lazer Kesim sistemleri sacın yüksek hassasiyetle, doğru, hatasız, hızlı şekilde kesilmesini sağlayan yenilikçi bir kesme sistemidir. Hatayı minimize ederek kusursuz bir kesim sağlar.

Yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plaka üzerinde lazerle kesme işlemi mükemmel kesim kalitesi verir, çok küçük bir kenar genişliği ve küçük ısı etkisine sahiptir ve çok karmaşık şekilleri ve küçük delikleri kesmeyi mümkün kılar.

Bir lazer kullanarak metali kesmek için odaklanmış bir lazer ışını malzemeye yönlendirilir ve daha sonra eritilir, yakılır, buharlaştırılır veya bir gaz püskürterek havaya uçurulur. Bu kesim yöntemi, yüksek kaliteli ve pürüzsüz bir son ile zarif bir kenar bırakır.

Mekanik kesme yöntemlerine kıyasla, bir lazerle çalışmak daha kolaydır ve kontaminasyon olasılığı düşüktür. Lazer kesimi, mekanik olarak kesme işleminden daha hassas, çünkü lazer aşınamaz. Ayrıca, lazerler lokalize ısı kullandıklarından, eğilmede daha az şans vardır.

Kesme kalitesini de etkileyen pek çok parametre vardır, ancak tümü doğru bir şekilde kontrol edildiğinde, lazer kesme, kararlı, güvenilir ve çok doğru kesim işlemidir. Müşterilerin sıkça kullandığı metal işleme hizmetleri arasında lazer kesim, bireyler ve işletmeler için özelleştirme ve rahatlık sağlayan bir metal işleme hizmetidir.

Lazerle metal kesme inanılmaz derecede doğrudur. Kesimler kolayca hassaslıkla tekrarlanabilir.

Lazer kesim çok yönlü olduğu için çoğu metal türüne ve neredeyse her metal kalınlığına da uygundur. Bu, müşterilere sunulan seçenekleri arttırır ve malzeme ve maliyetten tasarruf etmeye yardımcı olur.

Lazer kesimi inanılmaz derecede hızlıdır. Projelerde lazerle kesim kullanıldığında hızlı bir şekilde süreç tamamlanır ve hızlı dönüş süresi ile müşteriye sunulur. Birden fazla parçayı aynı anda kesebilir, böylece işlerinizi düzene sokabilirsiniz. Lazer kesim projeleri için çizim süreleri bile çoğu metal kesme tipine kıyasla hızlıdır. Değişiklik yapılması gerektiğinde artan yanıt verme olanağı sağlar.

Lazer ışını, tek bir dalga boyunda veya renkte çok yüksek yoğunluklu bir ışık sütunudur. CO2 lazerinde, bu dalga boyu ışık spektrumunun Kırmızı kısmındadır. Kiriş, kiriş oluşturan lazer rezonatöründen, makinenin kiriş yolu boyunca ilerler. Plakaya odaklanmadan önce, çeşitli aynalar veya “kiriş bükücüleri” tarafından farklı yönlerde döndürülebilir. Odaklanmış lazer ışını, tablaya çarpmadan hemen önce bir memenin deliğinden geçer. O meme deliğinden akan da Oksijen veya Azot gibi sıkıştırılmış bir gazdır.

Lazer ışınını odaklamak, özel bir mercek veya eğimli bir ayna ile yapılır. Bu işlem lazer kesme kafasında gerçekleşir. Kiriş, odak noktasının şekli ve o noktadaki enerjinin yoğunluğu mükemmel şekilde yuvarlak ve tutarlı olacak ve nozulun merkezinde olacak şekilde odaklanmalıdır. Geniş ışını tek bir sapma noktasına odaklayarak, o noktadaki ısı yoğunluğu aşırıdır.

Yüksek güç yoğunluğu, hızlı ısıtma, eritme ve malzemenin kısmen veya tamamen buharlaştırılmasına neden olur. Yumuşak çeliği keserken, lazer ışınının ısısı yakma işlemini başlatmaya yeterlidir ve oksijenli meşale gibi oksijenli kesme gazı saf oksijen olacaktır. Paslanmaz çelik veya alüminyum kesilirken, lazer ışını sadece malzemeyi eritir ve yüksek basınçlı azot, erimiş metali kesikten dışarı atmak için kullanılır.

Bir CNC lazer kesici üzerinde, lazer kesme kafası istenen parça şeklindeki metal plakanın üzerine taşınır ve böylelikle parçayı plakanın dışına keser. Kapasitif bir yükseklik kontrol sistemi, meme ucu ile kesilen plaka arasında çok doğru bir mesafeyi korur. Bu mesafe önemlidir, çünkü odak noktasının plakanın yüzeyine göre nerede olduğunu belirler. Kesim kalitesi, odak noktasını plakanın yüzeyinin hemen üstünden, yüzeyde veya yüzeyin hemen altından kaldırarak veya düşürerek etkilenebilir.

Haseller Haberler

SANTEK 2013 Türkiye Ekonomisini Büyütüyor

Uzun yıllardır Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sanayi ve teknoloji firmalarını barındıran bölgedeki fuar alanını, bölge insanının buluşma merkezi haline getirmek üzere yapılan çalışmalar, doğru katılımcı ile doğru ziyaretçileri bir araya getirerek kuruluşlara katkı sağlayıp bu fuarı her yıl tekrar talep edilir hale getirmek amaçlanmaktadır. Devamı..

Haseller Haberler

Haseller SANTEK 2013'de Yerini Aldı

Bu fuar; uzun zamandır atıl olan ve son zamanlarda yapılan etkinliklerle ivme kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar alanının kazandığı ivmenin artırılması, Doğu Marmara'nın sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren kuruluşları ile yurtiçi ve yurtdışı sektör temsilcilerinin ziyaretçi olarak katılacağı bir fuar olarak planlanmaktadır.

Haseller Haberler

Haseller SANTEK 2013'de

SANTEK'13 ile başlayarak; Türkiye ekonomisine olan büyük katkısının yanı sıra, yarattığı iş gücü potansiyeli ile de ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biri olan Kocaeli'nin büyük fuarlara da imza atan, fuarlarıyla da anılan bir kent olmasını sağlamak ve fuar alanını yıl boyunca yaşatmak en önde gelen hedeftir.

Haseller Haberler

Haseller SANTEK 2013'de

SANTEK'13 ile başlayarak; Türkiye ekonomisine olan büyük katkısının yanı sıra, yarattığı iş gücü potansiyeli ile de ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biri olan Kocaeli'nin büyük fuarlara da imza atan, fuarlarıyla da anılan bir kent olmasını sağlamak ve fuar alanını yıl boyunca yaşatmak en önde gelen hedeftir. Devamı

Haseller Haberler

Dunya metal fiyatları nasıl belirleniyor?

Tarihi kazılar yapıldığında arkeologlar en çok kap kaçak yerine mızrak ve ok ucu buldukları nda heyecanlanır. Çünkü bir medeniyetin gelişmişlik seviyesini tahlil etmekte oldukça önemli bir veridir metal eşyalar. Eğer toprağın altı nda metalden yapılmış silah ve benzeri savunma aletleri çıkar ise o şehrin saldırı tehdidi altında olduğuna kanaat getirilebilinir. Devamı...