KURUMSAL

Haseller Çelik Sanayi

İNSAN KAYNAKLARI

Yetenekli İnsanları Önemsiyoruz.

KALİTE BELGELERİMİZ

Kalitemizi Belgeledik

Plazma Kesim

Plazma Kesim Nedir?

Doğru akım güç kaynağının basınçlı havayı iyonize ederek plazma haline getirmesi sayesinde iletken malzemelerde kesme işleminin gerçekleştirilmesidir. Kesme işleminin gerçekleşmesi için, güç kaynağı, sürekli sabit basınçlı hava, uygun tipte torç gereklidir. Plazma kesme işlemi tüm iletken metallere uygulanabilmektedir. Plazma kesme teknolojisi sayesinde kesme işlemine ilave olarak oluk açma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Plazma Kesme?

Günümüzün rekabetçi koşulları üreticileri imalat maliyetlerini en aza indirmeleri yönünde zorlamaktadır. Maliyetleri en çok etkileyen unsurlar, üretim hızı, üretim kalitesi, işçilik giderleri, fire maliyetleri, yeniden işleme maliyetleri, sürekli ihtiyaç duyulan kesme memeleri ve kesme gazlarının bedelleri olarak sıralanabilir.

Hypertherm Plazma Kesme Sistemleri

  • Üretkenlik
  • İşletme Maliyetleri
  • Kullanım Kolaylığı
  • Kullanım Esnekliği
gibi ana başlıklarda aşağıdaki avantajları sunmaktadır.

Üretkenlik

Yüksek kesim hızları sayesinde daha az zamanda daha çok üretim

Kullanılan geleneksel yöntemlere oranla daha yüksek hızda kesim yapabilirsiniz. Bu sayede daha az işçilik maliyetleriyle daha fazla üretim yapabileceksiniz.

Ön tav yapmaya gerek yok

Kesme işleminden önce kesilecek malzemeyi belli bir sıcaklığa kadar ısıtmanıza gerek yok. Sadece tetiğe basarak kesime başlayabilirsiniz. Bu sayede hem gaz sarfiyatından hem de ön tav süresindeki işçilik kayıplarından tasarruf edebilirsiniz.

Yeniden işlem yapmaya gerek yok

Üstün teknolojili kesme torçları sayesinde mükemmel kesim kalitesi elde edersiniz. Bu sayede cüruf temizlemek veya yüzey düzeltmek için zaman kaybetmezsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Kolay Taşınabilir

Tamamen portatif olan güç kaynakları sayesinde basınçlı hava olan heryerde kesim yapabilirsiniz. Çatı imalatlarında, maden işletmelerinde, boru şantiyelerinde veya ağır sanayi işlerinizde kullanabilirsiniz.

Plazma kesme teknolojisinde metali kesmek için patlayıcı ve yanıcı gazlar kullanılmaz. Bu sayede ağır tüpler ve regülatör sistemleri taşımak zorunda değilsiniz."

Kesim yapmak kolaydır, uzmanlık gerektirmez

Üstün teknolojili ve uzun ömürlü kesme torçları sayesinde keseceğiniz malzemeye torcu dokundurarak kesersiniz. Bu sayede doğru, temiz ve kontrollü bir imalat gerçekleştirirsiniz. Ayrıca, Plazma ile kesim yapabilmek için uzman olmanız gerekmez. Tetiğe basın ve torcu sürükleyin..Mükemmel kesim sonuçları sizin başarınız.

Kullanım Alanları

Paslanmaz Sac, Alüminyum ve Alüminyum Alaşımlarda üstün kesim kalitesi

Plazma kesme teknolojisi ve eşsiz torç yapısı sayesinde pahalı metallerde de mükemmel kesim kalitesi elde edebilirsiniz. Hem de fire olmadan, uzmanlık kullanmaya gerek kalmadan.

Atölye veya şantiyede kullanım imkanı

Özel toz filtresi tasarımı ve yüksek koruma sınıfı sayesinde atölyenizde veya şantiyede kullanabilirsiniz. Plazma kesme makineniz daima yanınızda, en önemli yardımcınız.

Kesme ve oluk açma seçenekleri

İletken olan tüm malzemeleri kesebilir veya bu malzemelerde oluk açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekilli kesim avantajı

Üstün kesim teknolojisi sayesinde şekilli kesimler yapabilirsiniz. Düzgün dairesel kesimler için opsiyonel olarak sunulan aparatları kullanabilir, tüm imalatınızı kendi bünyenizde tamamlayabilirsiniz.

İşletme Maliyetleri

Yüksek verimlilik

Az zamanda çok iş üreterek işçilik maliyetlerinizi düşürürsünüz. Üstelik kalifiye personele ihtiyaç duymadan. Bununla birlikte, yeniden işleme ve fire maliyetleriniz de tamamen ortadan kalkacaktır.

Düşük sarf malzeme maliyeti

Üstün teknolojili torç sarf malzemeleri sayesinde yenisiyle değiştirmeden oksijenle kesime göre uzun süre kesim yapma garantisi.

Patlayıcı - Yanıcı gaz maliyeti yok

Kesim yapabilmek için bu tip pahalı gazlara ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız basınçlı sürekli hava. Bu sayede tüp, regülatör, kesme gazı ve stok maliyetlerinden bir kalemde tasarruf edeceksiniz.

Haseller Haberler

SANTEK 2013 Türkiye Ekonomisini Büyütüyor

Uzun yıllardır Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sanayi ve teknoloji firmalarını barındıran bölgedeki fuar alanını, bölge insanının buluşma merkezi haline getirmek üzere yapılan çalışmalar, doğru katılımcı ile doğru ziyaretçileri bir araya getirerek kuruluşlara katkı sağlayıp bu fuarı her yıl tekrar talep edilir hale getirmek amaçlanmaktadır. Devamı..

Haseller Haberler

Haseller SANTEK 2013'de Yerini Aldı

Bu fuar; uzun zamandır atıl olan ve son zamanlarda yapılan etkinliklerle ivme kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar alanının kazandığı ivmenin artırılması, Doğu Marmara'nın sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren kuruluşları ile yurtiçi ve yurtdışı sektör temsilcilerinin ziyaretçi olarak katılacağı bir fuar olarak planlanmaktadır.

Haseller Haberler

Haseller SANTEK 2013'de

SANTEK'13 ile başlayarak; Türkiye ekonomisine olan büyük katkısının yanı sıra, yarattığı iş gücü potansiyeli ile de ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biri olan Kocaeli'nin büyük fuarlara da imza atan, fuarlarıyla da anılan bir kent olmasını sağlamak ve fuar alanını yıl boyunca yaşatmak en önde gelen hedeftir.

Haseller Haberler

Haseller SANTEK 2013'de

SANTEK'13 ile başlayarak; Türkiye ekonomisine olan büyük katkısının yanı sıra, yarattığı iş gücü potansiyeli ile de ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biri olan Kocaeli'nin büyük fuarlara da imza atan, fuarlarıyla da anılan bir kent olmasını sağlamak ve fuar alanını yıl boyunca yaşatmak en önde gelen hedeftir. Devamı

Haseller Haberler

Dunya metal fiyatları nasıl belirleniyor?

Tarihi kazılar yapıldığında arkeologlar en çok kap kaçak yerine mızrak ve ok ucu buldukları nda heyecanlanır. Çünkü bir medeniyetin gelişmişlik seviyesini tahlil etmekte oldukça önemli bir veridir metal eşyalar. Eğer toprağın altı nda metalden yapılmış silah ve benzeri savunma aletleri çıkar ise o şehrin saldırı tehdidi altında olduğuna kanaat getirilebilinir. Devamı...